Vittel

Minerálna voda Vittel

História Vittel sa započala s francúzom Louisom Bouloumié, ktorý objavil v malej obci Vittel, ležiacej v samom vnútri pohoria Vogézy, liečivý prameň Gérémoy, ktorý následne aj v roku 1854 kúpil. Voda Vittel už v rozmedzí 20 až 40 rokov prechádza hlbinami Vogéz. Prešla dlhú cestu a tá jej zaručuje minerálnu stabilitu a stálu osviežujúcu chuť. Keď ochutnáte ktorúkoľvek fľašku vody Vittel, jej kvalita je rovnaká a stála.

Voda Vittel obsahuje základné minerálne látky, ktoré udržujú organizmus v skvelej forme. Obsahuje hlavne vápnik a horčík. Minerálna voda Vittel je k dispozícii v sklenených fľaškách od roku 1903. Plastové fľaše boli zavedené v roku 1968. V roku 1976 dostali tieto fľašky ten najslávnejší hranatý tvar.

 

 

Minerálna voda Perrier
Prírodná minerálna voda Perrier pochádza z Vergèze v časti Gard v južnom Francúzsku. Vyviera z prameňa ktorý dostal pomenovanie Les Bouillens, čo v preklade znamená vriaca voda. Legenda hovorí, že na tomto mieste sa v r. 218 p.n.l. usadil Hannibal spolu so svojou armádou a tento prameň im nielenže uhasil smäd ale tiež ich veľmi príjemne osviežil vďaka svojej perlivosti.  Koncom 19. storočia sa stal vlástníkom Les Bouillens Louis Eugene Perrier (lekár a politik), ktorý prameň využíval na kúpeľné účely a neskôr začal vodu z prameňa plniť do fliaš a predávať.
Minerálna voda Perrier je pomaly filtrovaná cez skaly a piesok, vďaka ktorým je bohatá na minerálne látky ako je vápnik, draslík a horčík. Je prirodzene perlivá a je charakteristická unikátnym obsahom minerálnych solí, ktoré priaznivo pôsobia na zdravie človeka. Jej blahodárne účinky na zdravie boli dokonca uznané aj francúzskou "Medicínskou akadémiou."
Pre značku Perrier je charakteristické jej balenie - sklenená fľaša má tvar slzy a príznačnú zelenú farbu. Perrier sa vyrába aj v limitovaných edíciách, ktoré sú vždy spojené s menami významných umelcov(Agnès B, Sophia Wood, Paul&Joe, Dita von Teese). Je exportovaná do viac ako 150 krajín sveta.

 

Kvalita minerálna vody Perrier je zabezpečovaná prepracovaným systémom kontroly – pri ktorom sa kontroluje viac než 200 možných kontaminantov, čo je viac ako vyžadujú FDA (francúzske zdravotnícke orgány), prechádza tiež prísnou kontrolou asociácie IBWA – International Bottled Water Association.

 


OBSAH TEJTO WEBOVEJ STRÁNKY JE VHODNÝ LEN PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV.

Dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholických nápojov a preto Vás žiadame o potvrdenie Vášho veku.
Kliknutím na tlačítko "Mám 18 + rokov" potvrdzujete že máte minimálne 18 rokov.
Mám 18 + rokov Nemám 18 rokov
By click on button "Mám 18 + rokov" above you agree you are at least 18 y.o.