Barton & Guestier

Meno Barton & Guestier so svojimi tristoročnými skúsenosťami je na vínnom trhu známe miliónom spotrebiteľov po celom svete. Zakladateľ spoločnosti Thomas Barton založil spoločnosť obchodujúcu s vínom už v roku 1725. Po tom čo opustil rodné Írsko sa stal prvým obchodníkom v Bordeaux, ktorý mal vlastné pozemky a vďaka vytrvalému úsiliu mu obchody priniesli nemalé zisky. V roku 1747 sa stal najlepším obchodníkom v Bordeaux a získal prezývku „French Tom“.V roku 1802 sa Thomasov vnuk Hugh Barton spojil s priateľom Danielom Guestierom a založili spoločnosť Barton & Guestier. Pod ich vedením v roku 1821 kúpila ich spoločnosť Château Léoville a Langoa v Saint-Julien v Médocu. Potomkovia oboch mužov pokračovali v obchodovaní s vínom až do polovice 20. storočia. V roku 1954 bola časť spoločnosti, 20 % akcií, predaná spoločnosti Seagram, ktorá sa neskôr v roku 1972 stala 100% vlastníkom. V roku 2001 Seagram predal 100 % akcií Barton & Guestier svetovej spoločnosti Diageo. Sídlom sa stal krásny zámoček z 18. storočia Château Magnol, ktorý nie je len vinicou, ale aj zázemím pre obchodných partnerov a návštevníkov, a vinárskou školou.
Barton & Guestier kompletne zmenil panujúci vzťah medzi negociantmi a pestovateľmi vína vytvorením tímu expertov. Tento tím sa skladá z enológov, pestovateľov vína, manažérov spolupracujúcich pivníc a predajného a marketingového oddelenia Barton & Guestier.
Hlavným cieľom tímu je neustále zlepšovať kvalitu a štýl vín podľa požiadaviek spotrebiteľa. Najväčší dôraz je kladený na kvalitu (úzky kontakt s pestovateľmi) je založený na vzájomnom rešpektovaní a partnerskej stratégii, z čoho ťažia obe strany).

Barton & Guestier pokrýva svojou ponukou všetky vinárske oblasti Francúzska (okrem Alsaska a Champagne) a garantuje pôvod všetkých svojich vín. Svoje vína dodáva do viac než 130 zemí celého sveta, medzi lídrov patrí USA, Kanada, Stredná a Latinská Amerika, pobaltské krajiny, Rusko, India, Kórea, Indonézia a ďalší.
Sortiment vín Barton & Guestier pokrýva všetky kategórie vín, ktoré Francúzsko produkuje:
• stolové vína (house wines)
• odrodové vína z Languedocu (varietal wines)
• 25 druhov najznámejších AOC vín oblastí Loire, Burgundsko, Beaujolais, Rhona, Bordeaux
• unikátny rad najlepších francúzskych vín privátnych značiek
• Grand Cru vína (Château Margaux, Pomerol a i.)

 

 


OBSAH TEJTO WEBOVEJ STRÁNKY JE VHODNÝ LEN PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV.

Dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholických nápojov a preto Vás žiadame o potvrdenie Vášho veku.
Kliknutím na tlačítko "Mám 18 + rokov" potvrdzujete že máte minimálne 18 rokov.
Mám 18 + rokov Nemám 18 rokov
By click on button "Mám 18 + rokov" above you agree you are at least 18 y.o.