Fütyülős

Zwack Fütyülős vďačí za svoju jedinečnú a neporovnateľnú ovocnú chuť a vôňu použitiu slávnych maďarských marhúľ najvyššej kvality pestovaných v sadoch okolo mesta Kecskemét.
Pútavá história vzniku a výroby sa datuje späť až do 18. storočia.
Charakteristicky tvarovaná Fütyülős fľaša sa prvýkrát objavila v Maďarsku už pred storočiami. Pôvodne bol tento typ fľaše používaný počas vojny vojakmi rakúsko-uhorskej armády. Vo fľašiach, ako sú tieto vojaci skladovali svoj denný prídel destilátu alebo vína. Časom ich popularita ešte stúpla a v 18. storočí už boli používané ​​v reštauráciách a hostincoch na podávanie vína.
Fľaša bola praktická, s pevnou základňou, takže sa len ťažko prevrátila a bola aj zábavná. Keď zákazník fľašu vypil do dna a chcel to oznámiť krčmárovi, fukol do fľaše a tá vďaka svojmu tvaru vydala charakteristické pískanie. Z tohto zvyku vznikol aj samotný názov “Fütyülős“, čo v preklade znamená „pískanie“.
Keď v roku 1935 Maďarsko navštívil princ Edward z Walesu, stal sa horlivým fanúšikom Fütyülős. Žiadal si ju všade kam prišiel, v reštauráciách, hoteloch, dokonca aj vo vlaku na ceste do a z Maďarska.
Princovi Edwardovi vďačíme za slávny citát: “V sóde je lepšia ako whisky v čaji lepšia ako rum". Od tej doby, Marhuľový destilát Fütyülős poznal už len cestu vpred.
V 90-tych rokoch navštevuje Maďarsko princ Charles z Walesu. Do daru dostáva fľašu Fütyülős ako spomienku na jeho slávneho predka, ktorý bol veľkým fanúšikom tohto lahodného nápoja.
V roku 1994 história Fütyülős pokračuje a na trh je uvedená nová moderná rada Fütyülős, ktorá širokou radou ovocných chutí aktívne oslovuje mladú generáciu aktívnych ľudí a skúsených fajnšmekrov zároveň.

 

Fütyülős Marhuľová   I   Fütyülős Marhuľová s medom   I   Fütyülős Bazová s medom   I   Fütyülős Malinová s medom   I   Fütyülős Slivková s medom  I   Fütyülős Višňová s medom I   Fütyülős Čučoriedka s medom   I   Fütyülős Black Cherry s medom I   Fütyülős Lieskový orech s čokoládou  I  Fütyülős Jahoda s ružouOBSAH TEJTO WEBOVEJ STRÁNKY JE VHODNÝ LEN PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV.

Dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholických nápojov a preto Vás žiadame o potvrdenie Vášho veku.
Kliknutím na tlačítko "Mám 18 + rokov" potvrdzujete že máte minimálne 18 rokov.
Mám 18 + rokov Nemám 18 rokov
By click on button "Mám 18 + rokov" above you agree you are at least 18 y.o.