Veuve Clicquot

MADAME CLICQUOT : LA GRANDE DAME DE LA CHAMPAGNE

1772 Philippe Clicquot založil „Dom Clicquot Champagne“.

1805 Madame Veuve Clicquot prebrala biznis vo veku 27 rokov hneď po manželovej smrti (Veuve znamená vdova po francúzsky) a stala sa prvou ženou, ktorá viedla   vlastný Champagne House

1814 Madame Clicquot preslávila celosvetovo Champagne House cez tajné dodávky pre Ruských cárov.

1816 Madame Clicquot vynašla systém čírenia Champagne, ktorý sa používa dodnes.

1866 Madame Clicquot zomiera vo veku 89, a prenecháva biznis Edouardovi Werlé.

 

LA GRANDE DAME 1998 - Zloženie: Pinot Noir 64%, Chardonnay 36 % a zmes  8 Grands Crus. Priemerný čas zrenia: 7- 8 rokov. Dosage : 9 g/l

LA GRANDE DAME Rosé 1998 - Zloženie: 70% Pinot Noir dodáva champagne základnú štruktúru, 30%  Chardonnay uceľuje zmes a prispieva k sviežosti a delikátnosti. Pochádza výhradne z 8 Grand Crus kúpených osobne Madame Clicquot. LGD ponúka výbušný, zdanlivo nekonečný finiš. Bohatá, intenzívna vôňa čerstvého ovocia a orechov a impozantná aromatická zložitosť je cítiť aj v ústach spolu s perfektnou rovnováhou sily a elegancie.

 

Veuve Clicquot YELLOW LABEL Ideálny ako aperitív alebo s jednoduchými a ľahkými jedlami ako šaláty s morskými plodmi, cestovinami, plátkami šunky, čerstvými hríbami, syrom alebo krevetami.

Veuve Clicquot ROSÉ Non Vintage má základ z Veuve Clicquot Yellow Label. Priemerný čas zrenia je 30 mesiacov, dosage okolo 10 g/l »12 – 15% červené odrody vína ako Pinot Noir & Pinot Meunier.

Veuve Clicquot Demi Sec / Polosuché je nový produkt do rodiny Veuve Clicquot. Zloženie: 40 – 45% Pinot Noir dodáva champagne základnú štruktúru, 30 – 35% Pinot Meunier dodáva výraznú ovocnú príchuť a 20 - 25%  Chardonnay uceľuje zmes a prispieva k sviežosti a delikátnosti. Dosage 45g / L (obsah cukru ) dodáva sladší balans chuti ale champagne zostáva stále veľmi svieže. Podiel rezervných vín 20 – 30%.

Veuve Clicquot RICH a RICH ROSÉ - bol vytvorený vyslovene na kombináciu s vybranými ingredienciami, čo prináša každému možnosť nie na mixológiu, ale na Clicquológiu. Základné tóny šampanského sú zvýraznené prítomnosťou vybraných ingrediencií ako ananás, plátok grapefruitu, uhorka, zeler, paprika alebo čaj a to všetko priamo v pohári. A aký je rozdiel medzi Yellow Label a Rich? Rozdiel oproti Yellow Label je v zmesy. Veuve Clicquot Rich má značný rukopis slávneho Pinot Noir, ale so zvýšeným podielom Meunier. Dosage (pridanie cukru do šampanského pred korkovaním) je daľším rozdielom oproti brut champagne, Veuve Clicquot Rich je dosé. A čo kvalita Veuve Clicquot Rich Rosé voči ostatným Veuve Clicquot Rosé ? Pri výrobe Veuve Clicquot Rich Rosé, rovnako ako pri všetkých našich vínach, máme vždy na mysli heslo « only one quality the finest » (v preklade: „iba jedna kvalita tá najjemnejšia“). Toto víno má špecifickú dávku zmesi a bolo vytvorené pre mixológiu. Je navrhnuté tak, aby perfektne zodpovedalo použitiu Clicquology: prísady a kocky ľadu. Podobne ako ostatné vína značky Veuve Clicquot stárne minimálne 3 roky.

CLICQUOLOGY: THE PERFECT SERVE
1) Vložte kocky ľadu vo veľkého pohára na víno
2) Pridajte jednu z odporúčaných ingrediencií
3) Nalejte do pohára chladený Veuve Clicquot Rich alebo Veuve Clicquot Rich Rosé

 

Veuve Clicquot Extra Brut Extra Old - Od svojho založenia v roku 1772, Veuve Clicquot pokračuje vo svojej vášeni pre inovácie. Dnes vzdávame poctu tomuto dedičstvu a zapíšeme ďalšiu stránku jeho histórie so spustením predaja úplne nového auteur vína: Extra Brut Extra Old, prémiové cuvée zmiešavané výhradne z jeho vzácnych rezervných vín. Vznikol úplne nový dialóg: dvojnásobné zrenie a veľmi nízka dosage Extra Brut Extra Old je to tá najlepšia kombinácia z histórie Veuve Clicquot. V priebehu rokov si Veuve Clicquot nahromadilo pôsobivé portfólio rezervných vín, jedno z najväčších v regióne Champagne. Dnes toto portfólio pozostáva z viac ako 400 vín, z obdobia 17 rokov. Najstaršie z nich sú z roku 1988.

Veuve Clicquot VINTAGE RESERVE 2002 - Zloženie: Pinot Noir 55%, Chardonnay 33%, Pinot Meunier 12% a zmes 21 - 1ers and Grands Crus. Priemerný čas zrenia 6 rokov, dosage 9 g/l. Vzácne víno s obrovským potenciálom zrelosti a komplexnosti je kombináciou VCP štýlu a typických vlastností významného ročníka. 2002 vintage má bledozlatú farbu. Má oslnivý vzľad, živelnosť a pôsobivo dlhú perlivosť. Vôňa je veľmi otvorená, čistá a komplexná.

Veuve Clicquot VINTAGE ROSE RESERVE 2004 - Zloženie: Pinot Noir : 55%, Chardonnay 33%, Pinot Meunier 12%, Addition of red still wine from Bouzy 15% a zmes 21 - 1ers and Grands Crus. Priemerný čas zrenia 6 rokov, dosage 9 g/l. The Vintage Rosé 2002 je výsledkom miešania bieleho a červeného vína. Má exkluzívnu fľašu, s do ružova jemne sfarbenou etiketou a obalom s tónmi pomarančovej farby. Jeho charakteristická vôňa odhaľuje intenzívne arómy červeného a čierneho ovocia (obzvlášť čerešne doplnené tónmi čierneho korenia a vanilky) Tieto sú nasledované tónmi sladkého drievka a anízu, ktoré podporujú čerstvosť vína.

 

Krug - elitné šampanské s výrazne individuálnym charakterom.
Úžasná mozaika vôňí a chuťí troch druhov hrozna z 20 až 25 rôznych polôh a zo šiestich až desiatich rôznych ročníkov. Toto všetko dodáva výnimočnú komplexitu a eleganciu rok po roku aj po každom novom zmiešaní. Buket je smotanový, vedúci k magickej harmónii. Dlhý koniec s náznakmi orieškov a pre niekoho aj tóny jesenného lesa, zakončený čerstvými kvetmi. Krug Grande Cuvee je voľba, ktorú žiadne iné šampanské neprekoná.

Krug Grande Rosé- Jedinečná hodvádbna textúra a plnosť zmesi vďaka bohatému výberu vín z 3 odrôd hrozna a niekoľko rôznych ročníkov. Má intenzívnu vôňu ruží, moruše, ríbezlí, pivoňky a ružových grapefruitov. Delikátna chuť medu, citrusov a sušeného ovocia s dlhou koncovkou Krug Rosé je svetovo najlepšie hodnotené šampanské. Je možné si ho vychutnať aj samostatne alebo s foie gras, jahňacinou, bielym mäsom alebo korenistými jedlami.

 

 


OBSAH TEJTO WEBOVEJ STRÁNKY JE VHODNÝ LEN PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV.

Dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholických nápojov a preto Vás žiadame o potvrdenie Vášho veku.
Kliknutím na tlačítko "Mám 18 + rokov" potvrdzujete že máte minimálne 18 rokov.
Mám 18 + rokov Nemám 18 rokov
By click on button "Mám 18 + rokov" above you agree you are at least 18 y.o.