Villa Sandi

Vinárstvo Villa Sandi.

Prosecco je mnohými milované šumivé víno so sviežou chuťou a ovocnou vôňou. Pochádza z Talianska a vyrába sa v dvoch susedných regiónoch z jednej jedinej odrody hrozna. Sú nimi regióny Veneto a Fruili-Venezia Giulia, ktoré sa nachádza niekoľko kilometrov severozápadne od lagúny v Benátkach. V regióne Veneto, na severovýchode Talianska, sa nachádzajú mestečká Della Marca Trevigiana, Conegliano, Valdobbiadene a Colli Trevigiani, ktoré spája výroba prosecca z odrody hrozna Glera už niekoľko storočí. Výroba originálneho prosecca je veľmi prísne obmedzená len na toto územie a preto môžeme nájsť na každej fľaši označenie pôvodu D.O.C (kontrola označenia pôvodu) alebo D.O.C.G (kontrola označenia pôvodu a kvalita so zárukou).

Vinárstvo VILLA SANDI sa na nachádza neďaleko Benátok v nádhernej vínnej oblasti Prosecca – Valdobbiadene. Vinárstva patria rodine Polegato už tri generácie, ktorá je okrem výroby kvalitných vín a prosecca, známa aj ďalšími aktivitami.

Túto podnikateľskú dynastiu začal starý otec Mario začiatkom roku 1900 výsadbou viníc v známej oblasti Valdobbiadene. Po jeho smrti rodinný biznis prevzal do rúk syn Divo, ktorý však po tragickej autonehode zomrel. Keďže jeho synovia Mario a Giancarlo boli príliš mladý na podnikanie, zodpovednosť zostala v rukách ich energickej matky Amalie, ktorá bola v podnikaní úspešná. Jedna z najpredávanejších a najoceňovanejších fľaší RISERVA AMALIA MORETTI nesie jej meno.

V súčasnosti sú obaja bratia veľmi známy. Mario je novátorom a predsedom známej značky GEOX vďaka čomu prenechal manažovanie výroby vín bratovi Giancarlovi, ktorý s novátorstvom nezaostáva. Jeho patentovaná fľaša nazvaná CLAXA vďaka izolačnému systému ponecháva víno v ideálnej teplote niekoľko hodín.

Prestížna značka VILLA SANDI prevzala názov sídla firmy, nádhernej vily v paladskom štýle postavenej v roku 1622. Stavba obnovená bratmi je teraz národným monumentom a pod ňou sa nachádza niekoľko kilometrová spleť podzemných tunelov, ktoré boli počas 1. svetovej vojny používané talianskou armádou. Teraz je to miestom oddychu miliónom fľašiam stareného vina. Villa Sandi vyrobí ročne 2 milióny fľaší a výnimočnú edíciu vína Opere Trevigiana, dodáva aj samotnému pápežovi a prezidentovi Talianska.

Villa Sandi je aj vlastníkom viniča z veľmi zaujímavej oblasti s názvom CARTIZZE, ktorá je srdcom najkvalitnejšieho hrozna. Táto oblasť má len 107 hektárov, 140 vlastníkov a nachádza sa v okolí dedinky San Stefano na západných svahoch. Prosecco CARTIZZE je určené len pre domáci trh, má vyšší obsah zostatkového cukru, jedinečnú vôňu a okrúhlu chuť. Prosecco Villa Sandi Cartizze sa stala absolútnym a jediným víťazom prestížnej súťaže TRE BICCHIERI 2011.

Na výrobu prosecca sa tu kladie veľký dôraz čomu zodpovedá fakt, že prosecco nie je starené vo francúzskych dubových sudoch, alebo nerezových nádržiach z ocele, ale v ich vlastných fľašiach.

Vína rodiny Polegato sú preslávené a ohodnotené rôznymi významnými cenami prestížnych súťaží ako napríklad medzinárodná súťaž MUNDUS VINI, INTERNATIONAL WINE CHALANGE v Kanade, nedávne Košické slávnosti vína či už spomínaná súťaž TRE BICHIERI. Taktiež minulý rok na festivale vína Wine Snow na Donovaloch sa Prosecco Superiore Nero Asolo Brut D.O.C.G z vinárstva Villa Sandi umiestnilo na prvom mieste v kategórií šumivé víno.

 


OBSAH TEJTO WEBOVEJ STRÁNKY JE VHODNÝ LEN PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV.

Dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholických nápojov a preto Vás žiadame o potvrdenie Vášho veku.
Kliknutím na tlačítko "Mám 18 + rokov" potvrdzujete že máte minimálne 18 rokov.
Mám 18 + rokov Nemám 18 rokov
By click on button "Mám 18 + rokov" above you agree you are at least 18 y.o.