Zacapa Rum

Mnohí odborníci považujú tento rum za najlepší na svete. Tento rum získal svoje miesto v historických knihách ako meradlo pre super prémiové rumy. Rum je tmavo-hnedej jantárovej farby udávajúcej tón pre vzrušujúci zážitok.
Dubová aróma hovorí o starnutí a vycibrenom vkuse. Vrstvou za vrstvou cítiť chuť muškátových orieškov, opekaných lieskových orechov a náznak karamelu. Hladký povrch s dlhou aromatickou stálosťou.
Najlepšie sa pije čistý alebo s ľadom. Zacapa Centenario 23y bol vyrábaný špeciálne len pre majiteľov Industrias Licoreras (Distillery) mnoho rokov. Tento rum sa vyrába v malom mestečku v Guatemale, ktoré sa volá (Zacapaneca).
V tomto malom mestečku väčšina populácie ma príjem z remeselnej výroby. Robia výrobky z "Royal Palm", ktoré považujú za umenie. Takéto umenie môžme najsť aj na fľaši Ron Zacapa Centenario 23y a to ručne tkaný obal fľaše.Tento rum je vo veku ako žiadny iný rum v karibiku. Jediný rum, ktorý sa nachádza v Sieni slávy karibských rumov je destilovaný z fermentovaného čistého panenského sirupu cukrovej trstiny. Zreje systémom Solera v nadmorskej výške 2.333 metrov v sudoch z bielych dubov, v ktorých zreli predtým Bourbon a Sherry Pedro Ximenez. Ron Zacapa Centenario 23 ročný je vyrábaný z tých najstarostlivejšie vyberaných rumov s priemerným vekom 23 rokov, ktoré sú následne miešané po dobu minimálne jedného roku. Výsledný nápoj obsahuje zmes rumov vo veku od 6 do 23 rokov.

Zacapa Edición Negra je rum inšpirovaný prírodnými elementami Guatemaly a tmavým ohňom guatemalských sopiek. V chladnej klíme guatemalských hôr pomaly zreje blend najskôr systémom solera v sudoch po bourbone, sherry, a vínach Pedro Ximenez. Na konci procesu zreje rum v znovu vypálených dubových sudoch po bourbone, čo v rume zvýrazňuje drevité, korenené a dymové tóny. Predstavuje iný typ rumu Zacapa, ktorý sa chuťovým profilom odlišuje od Zacapa 23yo. Má temne mahagónovú farbu s intenzívnymi jantárovými odleskami. V aróme sa prejavuje karamelizované ovocie, slivky a hrozienka, ktoré sú dokonale vyvážené jemnými dymovými tónmi. V ústach sa v explózii chutí snúbia dymové tóny s čokoládou a sušenými ovocím, ktoré prechádzajú do jemného a mimoriadne dlhého zakončenia - dochute. Má vyšší obsah alkoholu 43%


OBSAH TEJTO WEBOVEJ STRÁNKY JE VHODNÝ LEN PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV.

Dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholických nápojov a preto Vás žiadame o potvrdenie Vášho veku.
Kliknutím na tlačítko "Mám 18 + rokov" potvrdzujete že máte minimálne 18 rokov.
Mám 18 + rokov Nemám 18 rokov
By click on button "Mám 18 + rokov" above you agree you are at least 18 y.o.