Zwack UNICUM

 

Unicum je legendárny bylinný likér a národný nápoj Maďarska.
Tento jedinečný bylinný likér vznikol podľa tajného, rodinného receptu. Unicum je už po 6 generácii vyrábaný podľa tradičnej receptúry tajného rodinného receptu z viac ako štyridsiatich rozličných bylín a korenín sveta. Po destilácii zreje vo veľkých dubových sudoch v rodinnom liehovare Zwack v Budapešti. Pôvodne bol koncipovaný ako liek na trávenie pre kráľovský súd Rakúska Uhorska v roku 1790, ale v priebehu storočí sa stal nápojom pre ktorúkoľvek dennú dobu. Dá sa vychutnať ako panák v zamrazenom pohári alebo ohriaty v ruke v koňakovom pohári.

Tradícia pokračuje a na Slovensku po prvý predstavujeme Unicum Szilva. Kvalitná pôvodná receptúra UNICUM nasiaknutá chuťou a neodolateľnou vôňou sliviek.

Unicum a Unicum Szilva sa v roku 2013 získali zlatú medailu „World Spirit Award 2013“ Spomedzi 90 vystavovateľov z 30 krajín sveta.

 

UNICUM Riserva - je vôbec prvý bylinný likér, ktorý sa zaraďuje do superprémiovej kategórie. Jeho tajomstvom je dvojnásobné zrenie v dubových sudoch a sudoch po tokaji. Likér najskôr dozrieva v osemdesiat rokov starých bareloch ukrytých v budapeštianskych pivniciach. Ich patina tvorená dlhými dekádami dodáva Riserve plnšiu chuť a odlišuje juod originálu. Kým prvé dozrievanie v dubových sudoch dodáva nápoju textúru, špeciálny charakter pridáva druhé zrenie v sudoch po tokajskom víne, ktoré pochádzajú z vinice Dobogó. Typická horkosladká chuť tohto likéru sa vplyvom tokaja stáva jemnejšou i pikantnejšou. Skrátka, dokonale vyvážený pomer zmesi bylín a podmanivej medovej chuti tokaja vytvára vzácnu harmóniu. Každá fľaša má na prednej strane unikátne číslo, ako v prémiových kategóriách býva zvykom.

A ako si takýto likér vychutnať? Výrobca odporúča servírovanie na ľade, ale s Unicum Riserva sa dá pracovať aj v kokteiloch. Vyskúšajte ho napríklad použiť v drinku Ruby Riserva. Naplňte pohár ľadom, pridajte 50 ml Unicum Riserva, 100 ml brusnicového džúsu a 3 zástreky kyseliny citrónovej. Zamiešajte, ozdobte vysušeným alebo čerstvým plátkom limety a servírujte!OBSAH TEJTO WEBOVEJ STRÁNKY JE VHODNÝ LEN PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV.

Dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholických nápojov a preto Vás žiadame o potvrdenie Vášho veku.
Kliknutím na tlačítko "Mám 18 + rokov" potvrdzujete že máte minimálne 18 rokov.
Mám 18 + rokov Nemám 18 rokov
By click on button "Mám 18 + rokov" above you agree you are at least 18 y.o.