O NÁS

História spoločnosti

 • 1991

  Začína sa písať história Ideálneho Maloobchodného Servisu. Obchodne založená rodina Ježových a ich biznis partner z Talianska krátko po „nežnej revolúcii“ zakladá spoločnosť Italmarket Slovakia spol. s r.o. s cieľom priniesť slovenským zákazníkom kvalitné a chutné potravinárske produkty od vybraných talianskych výrobcov.

 • 1993

  Vlastná distribúcia je základom úspechu. Spoločnosť ITALMARKET SLOVAKIA si vybudovala vlastnú distribučnú sieť schopnú rozvážať importované produkty z Talianska, Francúzska, Rakúska, Nemecka a ďalších krajín rovnako ako aj domáce produkty do gastronomických prevádzok, sietí čerpacích staníc, veľkoobchodov a maloobchodov na celom území Slovenska.

 • 1999

  Rast prináša zmeny, prichádza akciová spoločnosť. Spoločnosť s ručením obmedzeným Italmarket Slovakia spol. s r.o. bola transformovaná na akciovú spoločnosť ITALMARKET SLOVAKIA a.s. Začala zásobovať všetky maloobchodné siete na Slovensku a objavovať nové možnosti, ako napr. distribúcia dobíjacích kupónov pre predplatené SIM karty od EuroTel-u a neskôr distribúciu diaľničných nálepiek hlavne na čerpacie stanice, hraničné prechody, logistické a dopravné spoločnosti. Získanie veľkých zákazníkov (maloobchodné siete) a klesajúci počet konkurenčných veľkoobchodov podporil výrazný rast a vedúcu pozíciu spoločnosti ITALMARKET SLOVAKIA na slovenskom trhu.

 • 2000

  Obsluhovať veľa zákazníkov si žiada vyšší výkon. Ku koncu roka 2000 má spoločnosť ITALMARKET SLOVAKIA cca 4000 aktívnych maloobchodných zákazníkov & 100 aktívnych veľkoobchodných zákazníkov. Aktívnemu spravovaniu a uspokojovaniu potrieb takého veľkého počtu zákazníkov sa musí prispôsobiť aj akcionárska štruktúra spoločnosti. Zakladatelia a akcionári ITALMARKET SLOVAKIA pán Ježo a pani Ježová sa v roku 2000 rozhodli posilniť rodinný tím a za ďalších akcionárov pribrali ich syna Ivana a dcéru Martinu. Týmto krokom výrazne stúpol riadiaci a realizačný výkon spoločnosti. Zároveň sa spoločnosť osamostatňuje od talianskeho obchodného partnera.

 • 2001-2002

  Čerpacie stanice a chutné maďarské destiláty. ITALMARKET SLOVAKIA si vybudoval silnú distribučnú sieť medzi hlavnými značkami čerpacích staníc na Slovensku – OMV, SHELL, SLOVNAFT, CONOCO JET, AGIP, OKTAN. ITALMARKET SLOVAKIA podpísal zmluvu so spoločnosťou ZWACK UNICUM a stal asa tak zmluvným distribútorom populárnych regionálnych značiek Vilmos, Unicum a prémiových maďarských ovocných destilátov.

 • 2003

  Diageo si exkluzívne vybralo ITALMARKET SLOVAKIA. ITALMARKET SLOVAKIA podpísal zmluvu s top svetovou spoločnosťou v oblasti výroby a predaja alkoholických nápojov, Diageo World Wide, a stal sa tak výhradným distribútorom celého portfólia populárnych svetových značiek na slovenskom trhu – Johnnie Walker, Baileys, Smirnoff, 7 Crown, Captain Morgan, Gordons. V tomto roku ITALMARKET SLOVAKIA spustil vylepšenú IT podporu pre svoju prevádzku a využíva tak LAN/WAN riešenie pre on-line prístup medzi všetkými regionálnymi strediskami, centrálnym skladom a ústredím spoločnosti.

 • 2006

  Nový veľký distribučný sklad v Bratislave. Aby uspokojil dopyt po distribučných kapacitách, ITALMARKET SLOVAKIA buduje na Trenčianskej ulici veľký distribučný sklad pre regionálne stredisko Bratislava. V tomto roku sa ITALMARKET SLOVAKIA stal tiež výhradným distribútorom nealkoholického nápoja Sappé Aloe Vera na Slovensku.

 • 2007

  Kvalita a profesionalita priťahuje luxusné značky. ITALMARKET SLOVAKIA podpísal zmluvu so svetovým lídrom v oblasti luxusných tovarov, spoločnosťou Louis Vuitton & Moet Hennessy (LVMH), a získal tak výhradné zastúpenie pre predaj a distribúciu populárnych značiek klasického šampanského - Veuve Clicquot a Krug – na Slovensku.

 • 2008

  Výrazne zlepšenie pokrytia čerpacích staníc. ITALMARKET SLOVAKIA a KON-RAD založili sesterskú spoločnosť IMKON Distribution. IMKON Distribution sa stal najväčším distribútorom pre siete čerpacích staníc (pokrýva cca 80% všetkých staníc). Tomu napomohlo aj otvorenie vlastného distribučného strediska vo Zvolene.

 • 2009

  Rok nárastu distribučných a skladovacích kapacít. Vzhľadom na veľký dopyt po export/import službách, ITALMARKET SLOVAKIA buduje nový vlastný centrálny colný sklad v Trnave. Nasleduje ho otvorenie nového distribučného strediska v Nových Zámkoch a Prešove.

 • 2011

  Obľúbené pivo z Thajska sa pije už aj Slovensku. ITALMARKET SLOVAKIA sa stal výhradným distribútorom tradičného kvalitného piva SINGHA BEER na Slovensku.

 • 2012-2014

  Stále viac kvalitných a populárnych svetových značiek v ponuke. Vzhľadom na dobré referencie a úspešné obchodné výsledky si stále viac svetových značiek vyberá ITALMARKET SLOVAKIA ako svojho výhradného distribútora na Slovensku.

 • 2014

  Svetoví barmani na Slovensku. ITALMARKET SLOVAKIA potvrdzuje svoje kvality a vedúcu pozíciu v oblasti alkoholických nápojov a dostáva príležitosť zorganizovať prvý krát na Slovensku svetovú súťaž barmanov DIAGEO WORLD CLASS.

 • 2016

  Svetové ocenenie pre ITALMARKET SLOVAKIA. ITALMARKET SLOVAKIA oslavuje 25. výročie založenia a zároveň získava ocenenie za svoju dlhoročnú kvalitnú a profesionálnu spoluprácu so spoločnosťou DIAGEO a stáva sa Distribútorom roka v EEPM (Eastern European Partner Market).

 • 2017

  Výhradná distribúcia San Benedetto a Cedevita. ITALMARKET SLOVAKIA ako minuloročný víťaz sa stáva hostiteľskou krajinou vyhlásenia DIAGEO distribútora roka v EEPM (Eastern European Partner Market) a organizuje túto veľkolepú show priamo v Bratislave. ITALMARKET SLOVAKIA rozširuje svoje portfólio nealkoholických nápojov o populárnu taliansku značku minerálnych vôd San Benedetto a vitamínové nápoje Cedevita. ITALMARKET SLOVAKIA sa stáva hlavným partnerom festivalu Uprising, ktorý je najväčším žánrovým festivalom svojho druhu.

 • 2018

  Výhradná distribúcia COCCHI ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. získava možnosť distribúcie prémiových vermutov COCCHI.

 • 2019

  VŽDY NOVÉ TRENDY A INŠPIRÁCIE ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. a značka CAMPARI v rámci distribúcie na Slovensku zavádzajú nové trendy v kokteilovej kultúre ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. odštartoval projekt CUP HUB, na zabezpečenie všetkých kávových potrieb zákazníkov, od zariadení, cez školenia baristov až po servis a odborné poradenstvo.

 • 2020

  STÁLE PRIPRAVENÍ NA NOVÉ VEĽKÉ VÝZVY ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. sa stal výhradným distribútorom vysoko kvalitných tonikov FEVER TREE. Získal tiež distribúciu prémiových rumov Ron Centenario a Remedy od nemeckého dodávateľa Sierra Madre a do rumového segmentu sa ďalej pridružili aj prémiové rumy značky Ron Medellin. Rok 2020 priniesol aj technologické zmeny. ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. rozbehol svoj internetový obchod – Alkoshop s predajom už priamo aj konečnému spotrebiteľovi a svoju novú webovú stránku – www.italmarket.sk.

Náš prístup k spokojnosti zákazníka

ITALMARKET SLOVAKIA je spoľahlivý partner pre distribúciu, skladovanie a podporu predaja nápojov v maloobchodnej sieti, sieťach čerpacích staníc a horeca predajnom kanály. Svoje kvalitné služby a pomoc pri rozvoji biznisu poskytuje spokojným obchodným partnerov už viac ako 25 rokov.

1/Rýchla a efektívna distribúcia

Disponujeme vlastnou distribučnou sieťou s distribučnými centrami v Bratislave, Trnave, Nových Zámkoch, Zvolene a Prešove. Celoslovenská sieť obchodných zástupcov a 90 distribučných vozidiel dokáže vybaviť objednávky do 24 hodín a zásobovať zákazníka najmenej trikrát týždenne.

2/ Široký sortiment kvalitných produktov

Máme uzatvorené distribučné dohody s viac ako 30timi dodávateľmi populárnych svetových značiek alkoholických a nealkoholických nápojov, vína, kávy, cukroviniek, čokolády, snackov, a ďalších produktov. V našom sortimente nechýbajú obľúbené značky rumu, whisky, vodky či prémiových francúzskych a talianskych vín.

3/ Vlastný colný sklad

Disponujeme vlastným verejným colným skladom v Trnave, čo umožňuje ponúkať našim obchodným partnerom služby ako import, export, preclievanie a úpravu tovaru, etiketovanie, kolkovanie a následnú distribúciu.

4/ Podpora predaja

ItalmarketSlovakia chce pre svojich obchodných partnerov znamenať aj Ideálny MaloobchodnýServis (IMS), čiže nielen predávať a distribuovať, ale aj aktívne pomáhaťna mieste predaja v partnerovej prevádzke. Pripravíme návrh ponuky, ukážemea ochutnáme tovar, vyškolíme personál a pomôžeme s propagácioutovaru a prevádzky.

1.Naša distribučná sieť ponúka dodávateľom tovaru:

 • možnosť distribúcie na celom území Slovenska,
 • pokrytie reťazcov, gastronómie, maloobchodu a veľkoobchodu,
 • dodávka tovaru a spolupráca pri listovaní produktov do sietí čerpacích staníc prostredníctvom sesterskej spoločnosti IMKON Distribition, a.s.,
 • podávanie pravidelných informácií o predaji a delení predaja,
 • spoluprácu pri listovaní výrobkov v reťazcoch,
 • efektívne využitie podpory predaja na pokrytie potenciálnych predajných miest,
 • realizáciu marketingovej podpory,
 • správu a vyhodnocovanie marketingových budgetov.

2.Vlastný verejný colný sklad:

 • skladovou kapacitou do 2 150 m2,
 • súkromným a verejným colným skladom,
 • import tovaru, colné skladovanie a deklaráciu,
 • úpravu tovaru na podmienky predaja v Slovenskej Republiky,
 • upravuje obchodné a spotrebiteľské balenia sortimentu pre predaj na slovenskom trhu
   a zabezpečuje finalizáciu spotrebiteľských balení tovaru z polotovarov,
 • pravidelnú týždňovú distribúciu zahraničného a tuzemského tovaru na jednotlivé distribučné strediská,
 • pravidelné zásobovanie zmluvných obchodných sietí,
 • zamestnanecký a brigádnický potenciál na zvládnutie akéhokoľvek náporu tovaru.

3.Plošná distribučná sieť v rámci SR:

 • spolu 5 distribučných centier so skladovacou plochou viac ako 50.000 m,
 • viac ako 90 vlastných osobných a nákladných vozidiel,
 • schopnosť vybavovať objednávky do 24 hodín a zásobovať zákazníka najmenej trikrát týždenne,
 • kapacita pre potreby zásobovania všetkých regiónov Slovenska

4.Individuálny prístup k zákazníkovi:

 • team obchodných zástupcov, ktorí pravidelne objednávajú tovar u zákazníkov,
 • odborná spolupráca pri realizácii aktivít na podporu predaja,
 • konzultácie a školenie personálu na mieste predaja produktov zákazníka,
 • Viac ako 25 rokov skúseností v gastronómii.

Naše poslanie

Poslaním spoločnosti ITALMARKET SLOVAKIA je rozvíjať podnikanie svojich obchodným partnerov v oblasti nápojov, snackov a cukroviniek. 

Našou hlavnou kompetenciou je schopnosť dostať produkty našich obchodných partnerov na tie najvhodnejšie predajné miesta čo najrýchlejšie, čo najčastejšie a za čo najnižšie náklady. 

Sme špecialisti na distribúciu a podporu predaja nápojov vo všetkých predajných kanáloch. Primárne sa venujeme horeca, obchodným reťazcom, sieťam čerpacích staníc a iné maloobchodné prevádzky. 

Naše spoľahlivé služby sa opierajú o viac ako 25 rokov skúseností s uspokojovaním potrieb našich spokojných obchodných partnerov. 

Nie je nám jedno, čo distribuujeme. Preto v našom portfóliu nájdete iba kvalitné nápoje, snacky a cukrovinky. V ITALMARKET SLOVAKIA sa chceme výraznou mierou podieľať na zlepšovaní kvality a zážitkov z ich konzumácie. 

Našim dlhodobým cieľom je byť prvou voľbou pri výbere distribučného partnera v oblasti nápojov, snackov a cukroviniek.


Európsky sociálny fond

Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie a Štátneho rozpočtu SR, prostredníctvom Operačného programu Zamestnanosť a Sociálna inklúzia.

Hlavným cieľom projektu je zvýšenie odborných a sociálnych kompetencií zamestnancov pre účely stabilizácie pracovných miest, rozvoja podnikateľských aktivít a skvalitnenia poskytovaných služieb. Špecifickými cieľmi projektu je zvýšenie jazykových znalostí zamestnancov spoločnosti, zvýšenie profesijných zručnosti zamestnancov spoločnosti a tzv. “mäkkých“ zručnosti zamestnancov.

Do projektu bude zapojených celkovo 76 zamestnancov spoločnosti ITALMARKET SLOVAKIA, a.s., a.s. Celkové náklady na projekt sú 189 494,63 EUR a výška nenávratného finančného príspevku zo zdrojov ESF činí 132 646,24 EUR.

Stiahnuť dokumenty

Nezmeškajte žiadnu novinku

Prihláste sa k odberu našich noviniek.